Hyvät asiakkaat ja yhteistyökumppanit!

Kela on kilpailuttanut palveluntuottajat ja meillä on ilo ilmoittaa, että jatkamme myös tulevana vuotena 2023 Kelan vaativan lääkinnällisen kuntoutuksen palveluntuottajina toimintaterapiassa ja tammikuussa myös uutena palvelumuotona aloitamme fysioterapian tuottamisen!!

  

Uutta on myös se, että palvelemme ensi vuonna kolmella eri toimipisteellä:
Tervetuloa meidän palvelujen pariin ja jos Kelan kuntoutus jatkuu meillä, niin silloin ei tarvitse tehdä toimenpiteitä. Uudet asiakkaat ovat meille tervetulleita niin toimintaterapiaan kuin fysioterapiaan Pohjois-Pohjanmaan alueelle ❤️

  

Asiakaspaikkatiedustelut:
Liminka/ Oulu ja fysioterapia:
Heli Ojamaa
info@toimivax.fi
p. 0400-680956

  

Raahe:
Sofia Hämeenkorpi
sofia@toimivax.fi
p. 045-1488006

 

-Pieni yritys – Suuri ❤️-

 

Nyt voit varata fysioterapiaan aikoja nettiajanvarauksella

Olemme toimineet Kelan palveluntuottajana vuodesta 2009

Toiminta on todellista

Toimintaterapia

Toimintaterapia
Toimintaterapia on kuntoutusta, joka perustuu toimintaterapeutin, kuntoutujan ja hänen lähiympäristönsä väliseen yhteistyöhön sekä toiminnan terapeuttiseen käyttöön. Yksilöllisten tavoitteiden perusteella valitaan ne kuntoutuksen menetelmät, joiden tarkoituksena on kuntoutujan toimintakyvyn vahvistuminen ja/tai ylläpitäminen.

Terapiaa arkiympäristössä

Terapiaa arkiympäristössä
Toteutamme toimintaterapiaa yksilö-, pari- ja ryhmäterapioina. Toimintaterapia voi toteutua vastaanotolla tai asiakkaan arkiympäristössä. Toimintaterapia on osa arkea, jolloin lähiympäristön huomioiminen on tärkeä osa toimintaterapiaa.

Toimivat tilat

Toimivat tilat
Toimivaxin tilat ovat muuntautumiskykyiset ja tarjoavat monipuoliset mahdollisuudet toteuttaa niin yksilö- kuin ryhmäterapiaa.

Terapiavälineissä olemme panostaneet laatuun ja monipuolisuuteen. Suurin osa välineistä on helppo kuljettaa myös asiakkaan luo, kun kotiympäristössä tapahtuva terapia koetaan parhaiten toiminnallista suoriutumista tukevaksi.

Toimivax palvelee suurella sydämellä.

Toimintaterapeutit

Heli Ojamaa

Heli Ojamaa

Toimintaterapeutti AMK
Yrittäjä (asiakaspaikkatiedustelut)

Puhelin: 0400 680 956
sähköposti: info@toimivax.fi

Nuoret, aikuiset, työyhteisösovittelu, seksuaalineuvonta

Maria Paloniemi

Maria Paloniemi

Toimintaterapeutti AMK

(vanhempainvapaalla)

Sofia Hämeenkorpi

Sofia Hämeenkorpi

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 045 1488 006
Sähköposti: sofia@toimivax.fi

Lapset ja nuoret

Johanna Kontio

Johanna Kontio

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 0400 515 488
Sähköposti: johanna@toimivax.fi

Lapset ja Nuoret, Mindfulness tunnetaitovalmentaja

Sanna Mäläskä

Sanna Mäläskä

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 501 4866
Sähköposti: sanna@toimivax.fi

Lapset, nuoret ja nuoret aikuiset, skeematerapia, Toimi!-sovellus vastaava

Emilia Kylmäluoma

Emilia Kylmäluoma

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 702 0017
Sähköposti: emilia@toimivax.fi

Lapset ja aikuiset, psykofyysinen toimintaterapia

Noora Hukkanen

Noora Hukkanen

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 849 3319
Sähköposti: noora@toimivax.fi

Aikuisneurologiset, bobath-lähestymistapa, ikääntyneet, kotikuntoutus, neurologiset lapset, kipuasiakkaat

Sinna Kivari

Sinna Kivari

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 6344 868
Sähköposti: sinna@toimivax.fi

Lapset, nuoret ja aikuiset (Neuropsykiatrinen valmentaja koulutuksessa)

Henna Kajava

Henna Kajava

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 377 0386
Sähköposti: henna@toimivax.fi

Lapset, nuoret ja aikuiset

Päivi Latvalehto

Päivi Latvalehto

Toimintaterapeutti AMK

(vanhempainvapaalla)

Satu Pyykkö

Satu Pyykkö

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 575 8177
Sähköposti: satu@toimivax.fi

Lapset, nuoret ja aikuiset 

Elisa Kukkonen

Elisa Kukkonen

Toimintaterapeutti AMK

(vanhempainvapaalla)

Meri Sumiloff

Meri Sumiloff

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 0400 515 288
Sähköposti: meri@toimivax.fi

Lapset ja nuoret

Inka Niskanen

Inka Niskanen

Toimintaterapeutti AMK
(varusmiespalvelusta suorittamassa)

Sanni Tervakangas

Sanni Tervakangas

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 045 351 2644
Sähköposti: sanni@toimivax.fi

Lapset, nuoret ja nuoret aikuiset

Juliaana Katainen

Juliaana Katainen

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 623 7988
Sähköposti: juliaana@toimivax.fi

Lapset, nuoret ja nuoret aikuiset

Tytti Huhtaniska

Tytti Huhtaniska

Toimintaterapeutti AMK

(vanhempainvapaalla)

Nea Hietala

Nea Hietala

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 772 1434
Sähköposti: nea@toimivax.fi

Lapset, nuoret ja aikuiset

Anni Tölli

Anni Tölli

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 610 5033
Sähköposti: anni@toimivax.fi

Lapset

Paula Virkkala

Paula Virkkala

Toimintaterapeutti AMK
(valmistuva)

Puhelin: 045 1620 155
Sähköposti: paula@toimivax.fi

Lapset, nuoret ja ikääntyneet

Veera Malmstedt

Veera Malmstedt

Toimintaterapeutti AMK
(valmistuva)

Puhelin: 0400 882 191
Sähköposti: veera@toimivax.fi

Lapset ja nuoret

 

Yhteistyössä meidän kanssamme alihankkijoina toimivat:

Saara Kaattari

Saara Kaattari

Toimintaterapiapalvelut
www.toimintaterapiapalvelut.fi
Puhelin: 050 3439 436
Sähköposti: kaattari.saara@
toimintaterapiapalvelut.fi

Satu Herukka

Satu Herukka

Toimintaterapia Ilotoimii
www.ilotoimii.fi
Puhelin: 040 963 3145
Sähköposti:
toimintaterapia@ilotoimii.fi

Anna Heikkilä

Anna Heikkilä

Toimintaterapia
Tmi Annamanna
www.tmiannamanna.com
Puhelin: 040 686 9945
Sähköposti: tmiannamanna@gmail.com

Minna Salonpää

Minna Salonpää

Toimintaterapia MinnaS
www.ttminnas.fi
Puhelin: 044 9896739
Sähköposti:
ttminnas@gmail.com

Sirpa Heikkinen

Sirpa Heikkinen

Fysioterapia
www.liminganfysioterapia.fi
Puhelin: 040 512 0152
Sähköposti: limfys@gmail.com

Asiakaspaikkatiedustelut


    Nimesi:


    Sähköpostiosoite:


    Puhelinnro:

    Viestisi meille:

    Toimivax Oy:n asiakaslupaus

    • Tulemme sinun luoksesi.
    • Näemme sinun vahvuutesi.
    • Kuulemme sinut.
    • Toimimme yhdessä Sinulle merkityksellisen elämän puolesta.
    • Me pidämme huolta työhyvinvoinnistamme, osaamisestamme sekä kehitämme toimintaamme jatkuvasti – Sinun parhaaksesi.
    • Välitämme Sinusta.