TOIMIVAX OY TIEDOTTAA!

Kesän aikana toimintamme supistuu, oma toimintaterapeuttisi ilmoittaa omat loma-aikansa ja sopii terapian aloittamisajankohdan lomien jälkeen 😊

Yhteistyöterveisin;

Heli Ojamaa / Toimivax Oy
Kedonperäntie 15 B
91900 Liminka

p. 0400-680956
info@toimivax.fi
www.toimivax.fi

Kelan palveluntuottajana myös 2020

Olemme toimineet Kelan palveluntuottajana vuodesta 2009

Hyvät asiakkaamme!

Toimivax Oy on liittynyt Kantaan, eli Kansalliseen Terveysarkistoon.

Tarkistathan, että olet antanut suostumuksesi tai luovutuskieltosi omakanta.fi palvelussa oman tai lapsesi toimintaterapiajaksoon liittyen. Lisätietoja saat terapeutiltasi tai www.kanta.fi.

Toiminta on todellista

Toimintaterapia

Toimintaterapia
Toimintaterapia on kuntoutusta, joka perustuu toimintaterapeutin, kuntoutujan ja hänen lähiympäristönsä väliseen yhteistyöhön sekä toiminnan terapeuttiseen käyttöön. Yksilöllisten tavoitteiden perusteella valitaan ne kuntoutuksen menetelmät, joiden tarkoituksena on kuntoutujan toimintakyvyn vahvistuminen ja/tai ylläpitäminen.

Terapiaa arkiympäristössä

Terapiaa arkiympäristössä
Toteutamme toimintaterapiaa yksilö-, pari- ja ryhmäterapioina. Toimintaterapia voi toteutua vastaanotolla tai asiakkaan arkiympäristössä. Toimintaterapia on osa arkea, jolloin lähiympäristön huomioiminen on tärkeä osa toimintaterapiaa.

Toimivat tilat

Toimivat tilat
Toimivaxin tilat ovat muuntautumiskykyiset ja tarjoavat monipuoliset mahdollisuudet toteuttaa niin yksilö- kuin ryhmäterapiaa.

Terapiavälineissä olemme panostaneet laatuun ja monipuolisuuteen. Suurin osa välineistä on helppo kuljettaa myös asiakkaan luo, kun kotiympäristössä tapahtuva terapia koetaan parhaiten toiminnallista suoriutumista tukevaksi.

Toimivax palvelee suurella sydämellä.

Toimintaterapeutit

Heli Ojamaa

Heli Ojamaa

Toimintaterapeutti AMK
Yrittäjä (asiakaspaikkatiedustelut)

Puhelin: 0400 680 956
sähköposti: info@toimivax.fi

Maria Paloniemi

Maria Paloniemi

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 045 1620 155
Sähköposti: maria@toimivax.fi

Sofia Hämeenkorpi

Sofia Hämeenkorpi

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 045 1488 006
Sähköposti: sofia@toimivax.fi

Johanna Kontio

Johanna Kontio

Toimintaterapeutti AMK
(vanhempainvapaalla)

Minna Salonpää

Minna Salonpää

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 660 4017
Sähköposti: minna@toimivax.fi

Sanna Mäläskä

Sanna Mäläskä

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 501 4866
Sähköposti: sanna@toimivax.fi

Emilia Kylmäluoma

Emilia Kylmäluoma

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 702 0017
Sähköposti: emilia@toimivax.fi

Noora Hukkanen

Noora Hukkanen

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 849 3319
Sähköposti: noora@toimivax.fi

Sinna Kivari

Sinna Kivari

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 6344 868
Sähköposti: sinna@toimivax.fi

Henna Kajava

Henna Kajava

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 377 0386
Sähköposti: henna@toimivax.fi

Päivi Latvalehto

Päivi Latvalehto

Toimintaterapeutti AMK

(vanhempainvapaalla)

Satu Pyykkö

Satu Pyykkö

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 575 8177
Sähköposti: satu@toimivax.fi

Elisa Kukkonen

Elisa Kukkonen

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 681 8777
Sähköposti: elisa@toimivax.fi

Meri Sumiloff

Meri Sumiloff

Toimintaterapeutti AMK
(vanhempainvapaalla)

Sähköposti: meri@toimivax.fi

Inka Niskanen

Inka Niskanen

Toimintaterapeutti AMK
(varusmiespalvelusta suorittamassa)

Sanni Tervakangas

Sanni Tervakangas

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 045 351 2644
Sähköposti: sanni@toimivax.fi

Juliaana Katainen

Juliaana Katainen

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 623 7988
Sähköposti: juliaana@toimivax.fi

Tytti Huhtaniska

Tytti Huhtaniska

Toimintaterapeutti AMK

(vanhempainvapaalla)

Nea Hietala

Nea Hietala

Toimintaterapeutti AMK
(valmistuva)

Puhelin: 040 772 1434
Sähköposti: nea@toimivax.fi

Anni Tölli

Anni Tölli

Toimintaterapeutti AMK

Puhelin: 040 610 5033
Sähköposti: anni@toimivax.fi

Yhteistyössä meidän kanssamme alihankkijoina toimivat:

Saara Kaattari

Saara Kaattari

Toimintaterapiapalvelut
www.toimintaterapiapalvelut.fi
Puhelin: 050 3439 436
Sähköposti: kaattari.saara@
toimintaterapiapalvelut.fi

Kristiina Karihtala

Kristiina Karihtala

Activo
terapiapalvelut
www.activo.fi
Puhelin: 041 502 3350
Sähköposti:
kristiina.karihtala@activo.fi

Anna Heikkilä

Anna Heikkilä

Toimintaterapia
Tmi Annamanna
www.tmiannamanna.com
Puhelin: 040 686 9945
Sähköposti: tmiannamanna@gmail.com

Johanna Rissanen

Johanna Rissanen

Balansiakuntoutus
www.balansiakuntoutus.fi
Puhelin: 040 513 7553
Sähköposti: johanna@balansiakuntoutus.fi

Asiakaspaikkatiedustelut


    Nimesi:


    Sähköpostiosoite:


    Puhelinnro:

    Viestisi meille:

    Toimivax Oy:n asiakaslupaus

    • Tulemme sinun luoksesi.
    • Näemme sinun vahvuutesi.
    • Kuulemme sinut.
    • Toimimme yhdessä Sinulle merkityksellisen elämän puolesta.
    • Me pidämme huolta työhyvinvoinnistamme, osaamisestamme sekä kehitämme toimintaamme jatkuvasti – Sinun parhaaksesi.
    • Välitämme Sinusta.